Zarządzanie relacjami z klientami i efektywna komunikacja

Dla kogo:

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców, specjalistów sprzedaży, konsultantów, freelancerów, którzy na co dzień współpracują bezpośrednio z klientem zarówno indywidualnym jak i korporacyjnym. Pod czas zajęć słuchaczy dowiedzą się jak udoskonalić umiejętności komunikacji interpersonalnej, nauczyć się rozumieć potrzeby klienta oraz metod skutecznej obsługi klienta, co przekłada się na efektywność sprzedaży a jednocześnie pozwala na zbudowanie relacji biznesowej opartej na zaufaniu i czerpaniu wzajemnych korzyści. W trakcie szkolenia poruszymy następujące tematy:


  1. Rozumienie potrzeb klienta i techniki efektywnego zadawania pytań.

Skupimy się na rozumieniu potrzeb i oczekiwań różnych typów klienta. Omówimy, jaki wpływ ma typ osobowości na relacje biznesowe. Podpowiemy jak zadawać pytania i prowadzić rozmowę z każdym z typów klienta, aby uzyskać jak najwięcej informacji i korzyści. 

 

  1. Rola pozytywnego języka i tonu głosu w komunikacji z klientem.

Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej: o czym warto rozmawiać z klientem i w jaki sposób przekazywać informacje, przewidywać reakcje i mitygować potencjalne konflikty.  Słuchaczy otrzymają praktyczne wskazówki dotyczące używania właściwego słownictwa i pozytywnego języka. Poruszymy też kwestie tonu głosu, emocjonalnego zabarwienia i tempo mówienia.

 

  1. Zarządzanie informacją zwrotną od klienta

W tej części szkolenia omówimy jak ważne są informacje zwrotne od naszych klientów i jak je wykorzystać, aby rozwijać relacje biznesową, jak wykorzystać negatywne opinie do dalszego rozwoju relacji z klientem oraz wyciągać właściwe wnioski.

 

  1. Radzenie sobie z trudnymi klientami

Ostatnie godziny szkolenia poświęcimy na sposoby radzenia sobie z trudnymi klientami, podkreślając konkretne wskazówki i techniki, które można wykorzystać, aby poprawić komunikacje, zachować asertywną postawę, pomóc przeciwdziałać agresji werbalnej ze strony klienta. Nauczymy się też jak zachować w trudnych sytuacjach kiedy problem zaistniał z naszej winy i klient ma prawo do roszczeń.